Головна :: 07.05.2012. Дитяча питна вода

07.05.2012. Дитяча питна вода

Важливо розуміти, що вода з будь-якого природного джерела – річки, джерела, колодязя – первісно не являється чистою. Абсолютно чистою водою хіміки вважають дистилят (стерильну воду) – рідину, повністю очищену від всіх фізичних, хімічних та біологічних складників.

Загалом питна вода повинна: а) підтримувати водний баланс в організмі, б) забезпечувати нас цілим комплексом мінеральних речовин. Для «чистої питної води» цілком природний вміст фтору, йоду, кальція, магнія, заліза, цинку, міді та інших елементів. Проблеми починаються тоді, коли концентрація цих речовин в питній (не лікувальній!) воді перевищують норму. Наприклад, якщо у воді багато нітратів, будуть страждати нирки, важких металів – печінка, надлишок мінералів порушує водно-сольовий баланс організму, і т.і.

Санітарні норми – це державні та світові стандарти, в яких зафіксована концентрація речовин у воді. Якщо людина десятки років буде пити воду, якість якої відповідає нормам, в нього немає небезпеки захворіти.

Стандарти якості води є в кожній країні окремо, є також стандарти ВОЗ та ЄС. В Україні стандарти води зафіксовані в ДСАНПІН №136/1940.

Щоб дізнатися, чи відповідає питна вода, яку ви використовуєте вдома для пиття та готування їжі, санітарним нормам можливо тільки хімічним та бактеріологічним аналізом складу води. Ми знайшли цікавий ресурс, на якому є Карта якості води (www.voda.org.ua/ru/control/maps/). Протягом року були проведені аналізи якості води, зібрана інформація про якість води з водопроводів та інших джерел у всіх регіонах України.  

 

Детально можно читати тут: nikitonok.com.ua/kakuyu-vodu-vyibrat-dlya-detskogo-pitaniya1

По матеріалам www.nikitonok.com.ua

< попередня наступна > повернутися до списку новин